Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa przestępcza – CBŚ przechwyciło wyroby tytoniowe o wartości ponad 1 mln zł

Data publikacji 19.06.2012

Policjanci CBŚ w wyniku przeprowadzonych wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej działań, rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalną produkcją i przemytem znacznych ilości wyrobów tytoniowych na rynek Unii Europejskiej. Zatrzymano pięciu członków grupy. Zabezpieczono ponad 1,5 miliona sztuk papierosów oraz około 2,5 tony liści tytoniu. Wartość zabezpieczonego towaru przekracza milion złotych.

Do zatrzymania doszło w jednej z miejscowości województwa dolnośląskiego. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku - podczas załadunku towaru. Funkcjonariusze przechwycili także TIR-a, wypełnionego papierosami z białoruskimi znakami akcyzowymi.

Nielegalny towar, zapakowany w kartonach i workach, ukryty był pomiędzy meblami. Znajdowało się tam ponad pół miliona sztuk papierosów. Kolejny milion sztuk funkcjonariusze odnaleźli w magazynie, znajdującym się na terenie posesji, na której doszło do zatrzymania. Tam też znaleziono specjalistyczną maszynę – krajalnicę oraz zabezpieczono około 2,5 tony liści tytoniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, towar miał trafić na rynki państw Unii Europejskiej. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę ponad miliona złotych. Osoby zatrzymane w tej sprawie, w wieku od 32 do 57 lat, usłyszały już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadania wyrobów tytoniowych pochodzących z przemytu.
Zatrzymanym grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony