Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejnych czterech pseudokibiców usłyszało zarzuty

Data publikacji 20.06.2012

Kolejne cztery osoby usłyszały zarzuty w związku z przestępstwami, których dopuściły się zarówno podczas trwania, jak i po zakończonym meczu derbowym, który odbył się 19 maja br. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Policjanci ustalają i analizują zgromadzone materiały w postaci nagrań z majowego meczu derbowego w Dębicy, podczas którego zanotowano szereg naruszeń porządku publicznego przez pseudokibiców. Choć do zdarzenia doszło przed miesiącem, policjanci wciąż identyfikują kolejne osoby, które za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Tym razem zarzuty usłyszeli kolejni czterej pseudokibice: 22-letni mieszkaniec gminy Czarna oraz dębiczanie w wieku 34, 35 i 40 lat. Pierwszemu z nich zarzuca się odpalenie racy w trakcie meczu. Trzem pozostałym wtargnięcie na murawę oraz udział w nielegalnym zbiegowisku. Wszyscy przyznali się do popełnienia przestępstw i chcą dobrowolnie poddać się karze. Prócz kar pozbawienia wolności w zawieszeniu i grzywien, nie będą mogli wejść na mecze przez najbliższe 2 lata. Do tej pory zarzuty w sprawie zajść w trakcie i po dębickich derbach usłyszało już 14 osób.

(KWP w Rzeszowie / mj)
 

Powrót na górę strony