Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napady na banki

Data publikacji 20.06.2012

Policjanci zatrzymali sprawcę napadów na banki kilkadziesiąt minut po tym jak uciekł spłoszony przez pracownika ochrony. Mężczyzna został odnaleziony w pobliskim lesie i zatrzymany po krótkim pościgu.

Do obydwóch napadów doszło wczoraj (19 czerwca) po południu. Najpierw zamaskowany sprawca posługujący się przedmiotem przypominającym broń palną usiłował zrabować pieniądze w jednym z banków w Nowej Hucie, skąd został spłoszony, niedługo później wtargnął do placówki innego banku. Sterroryzował obsługę, grożąc trzymanym pistoletem i zażądał wydania pieniędzy. W porę zareagował pracownik ochrony, który swoją zdecydowaną postawą spłoszył napastnika. Sprawca wybiegł z banku i ukrywał się.

Wezwani na miejsce policjanci podążali śladem zbiegłego sprawcy, by po kilkudziesięciu minutach od napadu zatrzymać go w zaroślach. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Krakowa. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzący sprawę typują mężczyznę do udziału w przynajmniej dziewięciu innych napadach. Trwają czynności procesowe z jego udziałem.

W poszukiwania sprawcy zaangażowani byli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Centralnego Biura Śledczego, Oddziału Prewencji Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik Biały.

(KWP w Krakowie / mj)

Opis filmu: napad na bank

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.01 MB)

Powrót na górę strony