Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zarobić na EURO 2012

Data publikacji 20.06.2012

Dolnośląscy policjanci przerwali nielegalny proceder polegający na produkcji i handlu odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów. Zatrzymano mężczyznę zajmującego się tą nielegalną działalnością, a także zabezpieczono kilkaset nadruków gotowych do naniesienia na odzież. Teraz zatrzymanemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z KPP w Dzierżoniowie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, który wykorzystując zainteresowanie Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej chciał zarobić na nich w nielegalny sposób. Mężczyzna wykorzystując portale internetowe wystawiał do sprzedaży odzież ze znakami słownymi i graficznymi m.in. UEFA Euro 2012 oraz wielu innych znanych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy, przy pomocy którego zatrzymany wykonywał nadruki, ponad 300 sztuk nadruków gotowych do umieszczenia oraz kilkanaście sztuk odzieży przygotowanej do sprzedaży.

Policjanci sprawdzają od kiedy i ile odzieży zatrzymanemu udało się sprzedać. Jeżeli okaże się, że mężczyzna z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu, może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.3 MB)

Powrót na górę strony