Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt hurtowych ilości narkotyków o wartości 4 mln zł

Data publikacji 21.06.2012

Dzięki ścisłej współpracy policjantów CBŚ z funkcjonariuszami z kilku krajów europejskich, udaremniono przemyt hurtowych ilości narkotyków. W ręce policjantów wpadł 50-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, kurier, który w swoim samochodzie przemycał blisko 100 kg marihuany oraz 70 kg amfetaminy. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na ponad 4 mln zł.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP już od jakiegoś czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą działającą na międzynarodowym rynku a trudniącą się przemytem narkotyków. Ścisła współpraca z jednostkami z kilku krajów na terenie Europy, bieżąca wymiana informacji i analiza uzyskanych materiałów, doprowadziły do ustalenia modus operandi zorganizowanej grupy o zasięgu międzynarodowym. Dzięki temu funkcjonariusze ustalili szczegóły planowanego przez członków grupy przemytu hurtowych ilości środków odurzających. Przekazane przez policjantów Centralnego Biura Śledczego KGP informacje doprowadziły do zatrzymania w jednym z krajów Europy 50-letniego Polaka, mieszkańca województwa podkarpackiego. W aucie, którym poruszał się kurier, zabezpieczono 100 kg marihuany oraz 70 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 4 mln zł.

Zatrzymanemu 50-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że pomyślna realizacja tej sprawy, to nie jedyny efekt pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego na arenie międzynarodowej. W ostatnim czasie chociażby współpracując z pionami narkotykowymi z Holandii, Szwajcarii i Hiszpanii, zatrzymano dwóch polskich obywateli, którzy w żołądkach przemycali hurtowe ilości kokainy i heroiny. Wartość zabezpieczonych wówczas środków odurzających oszacowano na ponad 1 mln zł.

(mw)
 

Powrót na górę strony