Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeżyła dzięki załodze policyjnego śmigłowca

Data publikacji 21.06.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z pokładu śmigłowca namierzyli skrajnie wyczerpaną i wyziębioną 81-letnią kobietę, poszukiwaną z uwagi na zgłoszone zawiadomienie o zaginięciu.

Wczoraj w godzinach południowych policjanci z Komisariatu Policji w Kleczewie otrzymali telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 81–letniej kobiety, mieszkającej w jednej z miejscowości leżących w gminie Wilczyn. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta już poprzedniego dnia wyszła z domu i nie wróciła. Zniknięcie kobiety zaniepokoiło sąsiadkę sprawującą nad starszą panią opiekę, dlatego też powiadomiła gminny ośrodek pomocy społecznej, ten z kolei policję.

Miejscowi policjanci natychmiast informacje przekazali oficerowi dyżurnemu konińskiej Policji i rozpoczęli poszukiwania, do których przyłączyli się także strażacy. Starszej pani poszukiwało łącznie kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Prowadzących poszukiwania, w akcji wspierał także policyjny pies tropiący. Kilkakrotnie przeczesano obszar miejscowości, w której mieszka zaginiona. Poszukiwania niestety nie przynosiły rezultatu.

Ponieważ miejscowość położona jest na obrzeżach kompleksu leśnego gęsto porośniętego dzikami chaszczami, Komendant Miejski Policji w Koninie podjął decyzję o sprawdzeniu policyjnego śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na pokład wsiedli również konińscy policjanci, którzy znają miejscowe tereny.

Po kilkudziesięciu minutach lotu, policjanci z helikoptera zlokalizowali kobietę. Leżała w trudno dostępnych wysokich chaszczach.

Z uwagi na to, że odnaleziona była wyczerpana i wyziębiona, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego w obecności ratownika strażaka, przeniesiono ją do ogrzanego radiowozu i okryto kocem. Kobieta powoli zaczęła nabierać sił. Starszą panią zabrano do szpitala.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony