Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów

19 czerwca Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Krzysztof Jarosz podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w dotychczasowe zabezpieczenie przebiegu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

W związku z rozgrywkami piłkarskimi w ramach EURO 2012, które odbyły się w Poznaniu, ostanie dni były dla policjantów pełniących służbę na terenie miasta okresem bardzo intensywnej pracy. Policjanci z zagranicy oraz funkcjonariusze z całej Polski skierowani do służby w Poznaniu wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i sumiennością w wykonywaniu obowiązków służbowych. Miało to bezpośrednie przełożenie na przebieg zabezpieczenia tak prestiżowej imprezy sportowej, które do tej pory, za wyjątkiem drobnych incydentów, odbyło się bez zastrzeżeń.

19 czerwca Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Krzysztof Jarosz spotkał się ze wszystkimi policjantami z kraju i zagranicy, którzy zakończyli pełnienie służby w Poznaniu, w związku z zabezpieczeniem porządku i bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012r. W trakcie spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Krzysztof Jarosz pożegnał kontyngent włoskich i irlandzkich policjantów dziękując im za pomoc i zaangażowanie. Insp. Jarosz podkreślił, ze ich wiedza i doświadczenie były niezwykle cennym wsparciem dla poznańskich funkcjonariuszy.

Insp. Krzysztof Jarosz złożył podziękowania na ręce dowódców Związków Taktycznych Oddziałów Prewencji Policji z Łodzi, Bydgoszczy i Zielonej Góry, dowódców Związków Taktycznych Służby Ruchu Drogowego KWP w Łodzi, KWP w Bydgoszczy, KWP w Gorzowie Wlkp. i KWP w Katowicach, szefowej Zespołu Konnego KWP w Szczecinie a także dowódców Grup Realizacyjnych komend miejskich i powiatowych z terenu całej Wielkopolski.

Szef wielkopolskich policjantów wyraził wdzięczność za pracę funkcjonariuszy z Nieetatowego Zespołu Antykonfliktowego KWP w Poznaniu a także Rzeczników Prasowych z KMP w Lesznie, KMP w Kaliszu, KPP w Grodzisku Wielkopolskim oraz KPP w Międzychodzie, którzy w czasie rozgrywek piłkarskich w Poznaniu wspomogli Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.

Insp. Krzysztof Jarosz serdecznie podziękował pełniącemu obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu podinsp. Romanowi Kusterowi oraz szefowi sztabu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podinsp. Jakubowi Gorczyńskiemu, za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w zabezpieczenie mistrzostw EURO 2012.

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu podkreślił jednocześnie, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nadal trwają, dlatego też oczekuje od wszystkich poznańskich policjantów ogromnego zaangażowania, inicjatywy i dalszej wzorowej służby.

(KWP w Poznaniu /wm)

 

Powrót na górę strony