Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

63-latka odpowie za handel ludźmi

Data publikacji 21.06.2012

Kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności grozi 63-letniej Annie N. podejrzanej o handel ludźmi. Mieszkanka przygranicznego Gubina zatrzymana została przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp. Zarzuty, które usłyszała kobieta dotyczą sprowadzania kobiet zza wschodniej granicy do pracy w agencji towarzyskiej w Polsce.

Zatrzymanie związane było z nadzorowanym przez zielonogórską Prokuraturę Okręgową śledztwem, dotyczącym sprowadzania obywatelek Ukrainy i Litwy do Polski. Anna N. od drugiej połowie lat 90-tych prowadziła „lokal nocny”. Jak ustalili śledczy, w latach 1997-2006 kobieta wzięła udział w 36 swoistych transakcjach, polegających na płatnym sprowadzeniu młodych kobiet zza wschodniej granicy Polski. Kobiety te, po przyjeździe do naszego kraju, trafiały do agencji towarzyskich, gdzie trudniły się prostytucją.

Gubiński lokal zakończył swą działalność kilka lat temu. Lubuscy policjanci zgromadzili jednak szereg dowodów świadczących o okolicznościach prowadzonego w nim nielegalnego procederu. Uzyskanie materiałów było bardzo pracochłonne i wiązało się realizacją szeregu czynności prawnych poza terenem naszego kraju. Niezbędna w tym celu okazała się współpraca z policją ukraińską oraz śledczymi z kilku innych krajów zachodniej Europy. Na podstawie całości zgromadzonego w tej sprawie materiału Anna N. usłyszała przedstawione przez Prokuratora zarzuty udziału w handlu ludźmi. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła w tej sprawie wyjaśnienia. Decyzją Prokuratora podejrzana objęta została dozorem Policji. Z uwagi na skalę i okoliczności toczącego się przeciwko niej postępowania Prokuratura podjęła również decyzję zabezpieczenia należącego do kobiety mienia, o wartości przekraczającej 300 tys. zł.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony