Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Składał propozycje seksualne 13–latce

Data publikacji 22.06.2012

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozić może 24–letniemu mieszkańcowi Ostródy, który za pośrednictwem portalu społecznościowego kontaktował się z 13-letnią dziewczynką i składał jej propozycje seksualne. Karol Z.ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci zostali poinformowani przez rodziców małoletniej dziewczynki, że za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, na którym ich córka ma założone swoje konto, pełnoletni mężczyzna wbrew jej woli pisze do niej, a nawet składa jej propozycje seksualne. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania, kim jest osoba, która kontaktuje się z dziewczynką. Okazało się, że to 24–letni mieszkaniec Ostródy składał 13-latce propozycje. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli komputery, którymi mógł posługiwać się Karol Z. Podczas przesłuchania przyznał się funkcjonariuszom, że pisał do dziewczyny i proponował jej seks. Powiedział, że robił to pomimo tego, że nastolatka nie chciała utrzymywać z nim żadnych kontaktów.

Teraz 24–latek ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za składanie propozycji seksualnych małoletnim poniżej 15 roku życia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Pamiętajmy, że dzieci spędzają przed komputerem mnóstwo czasu, bardzo często korzystając z różnego rodzaju narzędzi służących do komunikacji. Internet to miejsce, w którym każdy może być tym, kim chce. Wytłumaczmy to dzieciom, żeby były ostrożne podczas kontaktów „w sieci” z nieznanymi osobami. Z pewnością uchroni je to przed różnego rodzaju przykrymi niespodziankami. Rozmowy te są szczególnie potrzebne teraz, kiedy zbliżają się wakacje. Taką akcję prowadzą również ostródzcy policjanci w szkołach, gdzie podczas spotkań przypominają dzieciom i młodzieży o zagrożeniach, jakie może nieść za sobą korzystanie z Internetu.

(KWP w Olsztynie /wm)
 

Powrót na górę strony