Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna jazda kierowcy BMW po Wybrzeżu Gdyńskim

Data publikacji 24.06.2012

Podczas popołudniowej służby policjanci z warszawskiego Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę w radiowozie z videorejestratorem, zatrzymali kierowcę, który w warunkach wzmożonego ruchu jechał z prędkością prawie 170 km/h, lawirując między innymi pojazdami.

Niebezpieczna jazda kierowcy BMW jadącego w kieunku centrum zwróciła uwagę policyjnej załogi. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego aby nie dopuścić do stworzenia dalszego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zanim udało się wyprzedzić i zatrzymać kierowcę, zdążył on wykonać kilkukrotnie niebezpieczne manewry zmiany pasa ruchu nie sygnalizując ich innym uczestnikom ruchu. W niektórych momentach odczyt videorejestratora wskazywał, że prędkość BMW wynosiła niemalże 170 km/h ! Po zatrzymaniu kierowca tego pojazdu został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 zł oraz do jego konta punktowego dopisano 12 pkt. karnych. Kierowca był trzeżwy.

Przypominamy o obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Jazda z tak dużą prędkością nie daje możliwości bezpiecznego zatrzymania pojazdu w razie wystąpienia niespodziewanej sytuacji na drodze. Średnia droga zatrzymania przy prędkości 170 km/h na drodze dobrej jakości i w sprzyjających warunkach, wynosi ponad 250 metrów a sama droga reakcji ponad 60 metrów !

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.73 MB)

Powrót na górę strony