Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 12-latek kierował samochodem

Data publikacji 24.06.2012

Policjanci z Tolkmicka zatrzymali wczoraj w nocy kierowcę skody, który koniecznie chciał uniknąć kontroli drogowej. Gdy funkcjonariusze dogonili i zatrzymali pojazd, okazało się, że za kierownicą siedzi… 12-letni chłopak, od którego czuć było woń alkoholu. Teraz młodym kierowcą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Była 1.30, gdy policjanci z Tolkmicka odebrali zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierowcy skody. Miał on „nadmiernie gazować auto i ruszać z piskiem opon”. Funkcjonariusze patrolujący Tolkmicko pojechali to sprawdzić. Gdy jechali na miejsce natknęli się na jadącą bez włączonych świateł skodę. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca widząc policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zablokowali jego auto na Pl. Wolności. Skoda otarła się o policyjny radiowóz. Funkcjonariusze otworzyli drzwi ściganego auta i wtedy zobaczyli za kierownicą… 12-letniego chłopaka. W aucie czuć było zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, 12-latek samowolnie zabrał samochód z warsztatu swojego wujka. Jak sam przyznał, wcześniej wypił także piwo.

Teraz nieletnim „kierowcą” zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. 12-latek wykazywał już wcześniej przejawy demoralizacji i z tego tytułu miał przydzielonego kuratora. Policjanci przekazali go opiekunom.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony