Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne wsparcie opuszcza Trójmiasto

Data publikacji 24.06.2012

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Wojciech Sobczak podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w dotychczasowe zabezpieczenie przebiegu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Jednocześnie pożegnał blisko 1200 policjantów, którzy wracają do domu po zakończeniu rozgrywek w Gdańsku.

Dzisiaj do swoich macierzystych jednostek wracają policjanci, którzy przyjechali na wsparcie zabezpieczenia Euro 2012. Blisko 1200 funkcjonariuszy z ościennych województw przez ostatnie kilkanaście dni pomagało pomorskim policjantom dbać o bezpieczeństwo zarówno kibiców, jak i mieszkańców Trójmiasta. Insp. Wojciech Sobczak pogratulował policjantom profesjonalizmu i zaangażowania. Jak podkreślił, miało to bezpośrednie przełożenie na przebieg
zabezpieczenia tak prestiżowej imprezy sportowej, która do tej pory, za wyjątkiem drobnych incydentów, odbyła się bez zastrzeżeń. Jednocześnie życzył wszystkim wyjeżdżającym policjantom bezpiecznej drogi do domu.

Spośród funkcjonariuszy, którzy przyjechali do Gdańska najliczniejszą grupę stanowili policjanci prewencji. Obok nich na Pomorzu pracowali kryminalni i policjanci ruchu drogowego.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podkreślił jednocześnie, że słowa uznania należą się wszystkim policjantom, którzy pracowali przy zabezpieczeniu mistrzostw. Jednocześnie podkreślił, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nadal trwają, dlatego też oczekuje od wszystkich pomorskich policjantów ogromnego zaangażowania, inicjatywy i dalszej wzorowej służby.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony