Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ odzyskało skradzionego TIR –a z towarem o wartości ponad 1 mln 300 tys.zł

Data publikacji 26.06.2012

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego odzyskali TIR –a z towarem o wartości ponad 1 mln 300 tys.zł, skradzionego na terenie Czech. W sprawie zatrzymano trzech obywateli Litwy. To kolejna realizacja CBŚ, wymierzona w rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów ciężarowych na terenie Unii Europejskiej. Do chwili obecnej policjanci odzyskali już skradzione mienie o wartości nie mniejszej niż 3 miliony złotych.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzech obywateli Litwy, którzy jechali skradzionym samochodem ciężarowym. Auto wraz z naczepą i ładunkiem – maszynami ogrodniczymi -skradzione zostało w połowie czerwca na terenie Czech. Do zatrzymania doszło na drodze krajowej nr 8, na terenie województwa mazowieckiego. Pojazd, który zmierzał w kierunku wschodniej granicy, w chwili zatrzymania miał już przerobione tablice rejestracyjne oraz sfałszowane dokumenty.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

To już kolejna realizacja policjantów Centralnego Biura Śledczego, wymierzona w rozbicie międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami samochodów ciężarowych na terenie Unii Europejskiej, a następnie ich legalizacją.

W ubiegłym miesiącu policjanci dwukrotnie odzyskiwali skradzione TIR - y. Na początku maja br., na terenie województwa łódzkiego funkcjonariusze zatrzymali obywatela Litwy, który jechał skradzioną ciężarówką, z siatką ogrodzeniową. W drugiej połowie maja, na terenie województwa dolnośląskiego - w powiecie oleśnickim, policjanci również odzyskali skradzionego TIR – a cysternę. W tej sprawie także zatrzymano obywateli Litwy.

Do chwili obecnej policjanci Centralnego Biura Śledczego odzyskali skradzione mienie o wartości nie mniejszej niż 3 miliony złotych. Pojazdy wraz z towarem wróciły do właścicieli.

(KWP we Wrocławiu / mw)


 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.96 MB)

Powrót na górę strony