Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ruchu drogowego z kujawsko-pomorskiego na EURO 2012

Data publikacji 26.06.2012

W czasie EURO 2012 głównym zadaniem Policji jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa, w tym także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego realizowali te zadania w Gdańsku i okolicach oraz w Poznaniu.

Policjanci ruchu drogowego z województwa kujawsko-pomorskiego od 7 do 23 czerwca 2012 r. w ramach podoperacji „Gdańsk”, realizowali zadania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W przedsięwzięciu tym brało udział 50 funkcjonariuszy z różnych komend miejskich i powiatowych Policji z kujawsko-pomorskiego, którzy pojechali do Trójmiasta.

W dni, kiedy na stadionie PGE Arena w Gdańsku rozgrywane były mecze piłkarskie, policjanci pełnili służbę na głównych ciągach komunikacyjnych miasta. Realizowali wówczas zadania mające zapewnić płynność ruchu. Natomiast w dni, kiedy nie było meczu, pełnili służbę w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Pruszczu Gdańskim i Kartuzach. Ponadto policjanci Związku Taktycznego Bydgoszcz w dniu meczu Niemcy-Grecja uczestniczyli w monitorowaniu z powietrza dróg prowadzących do stadionu.

12 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy realizowało zadania w ramach podoperacji „Poznań”. Policjanci wykonywali zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na autostradzie oraz uczestniczyli w eskortach policyjnych.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony