Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewodnicy psów służbowych Policji na EURO 2012

Data publikacji 27.06.2012

Ponad 200 kujawsko-pomorskich policjantów wspomagało swoich kolegów z Gdańska i Poznania. Pojechali tam by zadbać o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i turystów, którzy w czasie turnieju EURO 2012 odwiedzili stolice Wielkopolski i Pomorza. Wśród nich byli także przewodnicy psów służbowych z komend miejskich i powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego wraz z czworonożnymi podopiecznymi.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 organizowane były w naszym kraju po raz pierwszy. Przedsięwzięcie na tak wielką skalę wymagało zaangażowania wszystkich służb mundurowych. Kujawsko-pomorscy policjanci, podobnie jak pozostali, dbali o bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców, ale także turystów i kibiców, którzy w tym czasie odwiedzili ten region. Niektórzy funkcjonariusze pojechali wspomóc swoich kolegów z innych województw,  głównie tam, gdzie rozgrywane były mecze piłkarskie. Z kujawsko-pomorskiego wyjechało ponad 200 mundurowych - wspomagali oni policjantów w Gdańsku i Poznaniu. Wśród nich była dwudziestoosobowa grupa funkcjonariuszy - przewodników psów służbowych z komend miejskich i powiatowych wraz z czworonożnymi podopiecznymi, którzy pojechali do stolicy Wielkopolski.

Policjanci pełnili służbę przy stadionie w dniach rozgrywania meczów oraz w rejonie miasta i terenów rekreacyjnych usytuowanych wokół Jeziora Maltańskiego. W ubiegłym tygodniu wrócili już do domu. Teraz ponownie będą dbać o bezpieczeństwo i porządek na terenie kujawsko-pomorskiego. I choć służba w tych dniach nie była łatwa, miło wspominają ten czas.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony