Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 76-latka zakończone sukcesem

Data publikacji 27.06.2012

Policjanci, strażacy, strażnicy leśni, funkcjonariusze z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz rodzina poszukiwali 76–letniego mężczyzny. Działania po prawie 30 godzinach zakończyły się sukcesem. Straszy mężczyzna został odnaleziony około 6 km od Nidzicy.

Zaginięcie mężczyzny zostało zgłoszone nidzickiej policji wczoraj rano przez członka rodziny. 76-letni nidziczanin w poniedziałek około godz. 14.30 wyszedł z ogródków działkowych pod Nidzicą, informując żonę, że idzie do lasu zobaczyć czy są jagody. Od tej chwili brak było jakiegokolwiek kontaktu z mężczyzną. Z uwagi na zbliżający się wieczór zaniepokojeni członkowie rodziny sami rozpoczęli poszukiwania.

We wtorek rano do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu mężczyzny. Do poszukiwań przyłączyli się strażacy z Nidzicy oraz strażacy ochotnicy, strażnicy leśni, policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz rodzina i znajomi.

Około godz. 19.30 policjanci ustalili, że w miejscowości Siemiątki był widziany mężczyzna podobny do poszukiwanego. Natychmiast w to miejsce skierowano policjantów i przy pomocy mieszkańców odnaleziono 76-latka. Policjanci radiowozem odtransportowali poszkodowanego do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

(KWP w Olsztynie / mj)
 

Powrót na górę strony