Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za handel i produkcję amfetaminy

30 zarzutów i 9 osób podejrzanych to bilans postępowania, jakie zakończyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Gorzowie. Sprawa dotyczy produkcji i handlu amfetaminą.

Funkcjonariusze zaczęli pracować nad sprawą jesienią 2010 roku. Pierwszym ważnym przełomem w postępowaniu było zatrzymanie na terenie Gorzowa Wlkp. mężczyzny, przy którym ujawniono amfetaminę. Wkrótce po nim w ręce policjantów wpadł inny mężczyzna z kilkoma działkami tego samego narkotyku. Intensywnie prowadzone czynności procesowe doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia zarzutów kolejnym ośmiu osobom, które kupowały i wzajemnie sprzedawały sobie tę substancję psychotropową oraz marihuanę.

Dokonując przeszukania mieszkania 33-letniego Michała W. śledczy natknęli się na małe laboratorium do produkcji amfetaminy. W lokalu tym policjanci zabezpieczyli 96,7 grama tego narkotyku. Mężczyzna ten, korzystając z informacji i porad zawartych w internecie, nabył za jego pośrednictwem sprzęt laboratoryjny oraz dostępne legalnie substancje chemiczne, które po odpowiedniej obróbce termicznej i chemicznej zamieniał w amfetaminę.

Wobec oskarżonych w toku postępowania przygotowawczego stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania, poręczeń majątkowych, dozoru Policji czy też zakazu opuszczania kraju. Prokurator Okręgowy w Gorzowie Wlkp. oskarżył 9 mieszkańców tego miasta m.in. o produkcję i handel narkotykami.

Oskarżeni to mężczyźni w wieku od 24 do 36 lat, którzy wedle ustaleń zakończonego właśnie śledztwa w latach 2005-2010 mieli posiadać, nabywać, a także udzielać i sprzedawać sobie substancje psychotropowe głównie w postaci amfetaminy oraz marihuany. Jeden z oskarżonych, 33-letni Michał W., odpowie również za produkcję amfetaminy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. /wm)
 

Powrót na górę strony