Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ: Kolejni handlarze narkotyków w rękach policjantów

Data publikacji 28.06.2012

Policjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Opolu zatrzymali mieszkańca Strzelec Opolskich w związku z wprowadzeniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna jest trzydziestym pierwszym podejrzanym w śledztwie dotyczącym przemytu transgranicznego znacznej ilości środków odurzających. Kilka dni wcześniej w Kędzierzynie-Koźlu policjanci zatrzymali do tej sprawy trzech mężczyzn podejrzanych o obrót znaczną ilością narkotyków. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, przy współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zatrzymali w ostatnim czasie czterech mężczyzn, którzy według ustaleń policjantów, związani są z procederem przemytu transgranicznego znacznej ilości środków odurzających.

Ostatnie zatrzymania miały miejsce w Strzelcach Opolskich i Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu na ul. Krzywoustego w Strzelcach Opolskich, policjanci z CBŚ przy współpracy z policjantami z KWP w Opolu, zatrzymali poruszającego się mazdą mieszkańca tego miasta. Mężczyznę zaskoczyła błyskawiczna akcja funkcjonariuszy. Zdezorientowany użyciem amunicji hukowej nie stawiał żadnego oporu. Policjanci zabezpieczyli samochód, którym poruszał się mężczyzna i pieniądze, które znaleźli w jego domu w trakcie przeszukania. Podejrzany usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie 1,5 kg środków odurzających o wartości 12000 zł. Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze z CBŚ wspólnie z policjantami z KWP w Opolu zatrzymali do tej samej sprawy trzech mieszkańców Kędzierzyna-Koźla w wieku 30-35 lat. 30-latek podejrzany jest o uczestnictwo w obrocie około 700 gramami amfetaminy o wartości blisko 7 tys. zł. 34 –letni mężczyzna usłyszał zarzut uczestnictwa w obrocie około 3 kilogramami narkotyków o wartości ponad 25 000 zł., ponadto posiadał on w samochodzie 220 gramów amfetaminy o wartości prawie 4,5 tys. zł. Natomiast 35-latek podejrzany jest o posiadanie ponad 220 gramów amfetaminy o wartości ponad 4,5 tys zł. Wobec 34-letniego podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. 30-latek z kolei podpisywał będzie listę osób dozorowanych i prokurator ustanowił wobec niego zakaz opuszczania kraju, a wobec 35-latka dozór Policji.

Dotychczas w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu policjanci z CBŚ zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie 50 zarzutów 31 osobom. Funkcjonariusze zabezpieczyli u podejrzanych ponad 10 kilogramów narkotyków, udowodnili uczestnictwo w obrocie wielu kilogramów środków odurzających i zabezpieczyli mienie o wartości ponad 260 000 tys. zł. Sąd tymczasowo aresztował 13 podejrzanych.

Początkiem tej sprawy było zatrzymanie 26 listopada 2010 mieszkańca Strzelec Opolskich, który przywiózł z Holandii ponad 8 kilogramów marihuany przeznaczonych na handel. Kolejne narkotyki policjanci zabezpieczyli w jego domu. Łącznie, za pośrednictwem tego mężczyzny, na krajowy rynek miało trafić ponad 9 kilogramów narkotyków o wartości blisko 300 tys. złotych. Kolejnym etapem tego śledztwa było zatrzymanie 22 lutego br. trzech mieszkańców Opola. Pierwszy z mężczyzn zatrzymany został pod domem na ul. Wilsona, następny na ul. Reymonta w jednym z barów, a trzeci z podejrzanych na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Kościuszki, po wyjściu z samochodu. W trakcie dynamicznych zatrzymań mężczyźni nie stawiali żadnego oporu, byli zaskoczeni akcją kilkunastu policjantów. Funkcjonariusze w trakcie swojej pracy ustalili, że mężczyźni ci przyczynili się do wprowadzenia do obrotu łącznie 10 kilogramów środków odurzających takich jak: amfetamina, marihuana i haszysz. Z kolei w kwietniu 2011 roku zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o uczestnictwo w obrocie 15 kilogramami marihuany i amfetaminy o wartości około 300 000 zł. Jeden z zatrzymanych wtedy mężczyzn odpowie również za przemyt blisko 8 kilogramów marihuany z Holandii o wartości rynkowej sięgającej 300 000 zł. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznej ilości narkotyków.

(KWP w Opolu / mw)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.89 MB)

Powrót na górę strony