Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił motocyklem pieszą i uciekł

Data publikacji 28.06.2012

Policjanci z Dębna zatrzymali 36-letniego mieszkańca Kostrzyna, który spowodował wypadek kierując motocyklem. Na przejściu dla pieszych mężczyzna potrącił kobietę, po czym nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Zatrzymany ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a w przeszłości karany był za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do tego zdarzenia doszło w połowie czerwca na placu Zwycięstwa w Dębnie. Przez przejście dla pieszych przechodziła 63-letnia kobieta, którą potrącił motocyklista. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanej, a mieszkanka Dębna z bardzo poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kobieta do dzisiaj jest nieprzytomna a jej stan nadal jest bardzo ciężki. 

Początkowo wiadomo było jedynie, że kierujący poruszał się motocyklem m-ki Kawasami. Funkcjonariusze z Dębna, którzy pracowali przy tej sprawie, krok po kroku zawężali krąg osób podejrzewanych. Ostatecznie ustalili i zatrzymali  podejrzanego. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Kostrzyna. Mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku, nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego nie udzielił pomocy potrąconej kobiecie. Lakonicznie wyjaśnił, że nie zdawał sobie sprawy z obrażeń, które doznała pokrzywdzona. Dzisiaj usłyszał zarzuty.

Jak się okazało również, zatrzymany jeździł motocyklem mimo, że posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym i nie udzielnie pomocy poszkodowanej podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawcy wypadku tymczasowego aresztowania.

(KWP w Szczecinie /wm)
 

Powrót na górę strony