Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konne patrole policyjne w Rzeszowie

Data publikacji 29.06.2012

Mieszkańcy Rzeszowa będą musieli przyzwyczaić się do niecodziennego widoku jakim są konne patrole policyjne. Wczoraj rozpoczęły służbę patrole Zespołu Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, które będą kontrolować głównie rzeszowskie bulwary, żwirownię i tereny zielone.

W Podkarpackiej Policji służy 5 koni – Winston, Larosan, Empres, Rewal i Gonzo. Trzy pierwsze mają atest II stopnia, który dopuszcza je do służby w ruchu ulicznym o dużym natężeniu oraz na imprezach o wysokim stopniu ryzyka, jak chociażby mecze piłkarskie. Rewal i Gonzo to nowe konie z atestem I stopnia, który mogą pełnić służbę w ruchu ulicznym ale o małym natężeniu oraz na imprezach o niskim stopniu ryzyka.

Zespół Konny z siedzibą w Zaczerniu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie liczy pięciu jeźdźców,  – są to czterej policjanci i jedna funkcjonariuszka. Cała piątka przeszła egzamin z podstawowego szkolenia jeździeckiego. Od wtorku Zespół Konny KWP w Rzeszowie rozpoczął patrole. Konie i ich jeźdźców można spotkać głównie na rzeszowskich bulwarach, w okolicach żwirowni, a także w parkach czy na terenach ogródków działkowych.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 20.6 MB)

Powrót na górę strony