Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykryli włamanie na 450 tys. zł

Data publikacji 29.06.2012

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które włamały się do mieszkania i ukradły z niego sejfy, w których znajdowała się gotówka i biżuteria. Pokrzywdzony wycenił straty na 450 tys. zł. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Niespełna dwa tygodnie temu policjanci z komisariatu Nowe Miasto zostali zawiadomieni o tym, że do jednego z mieszkań na Os. Orła Białego włamali się złodzieje. Ukradli sejfy z biżuterią i pieniędzmi - były tam złotówki i euro. Pokrzywdzony oszacował straty na 450 tys. zł.

Ekipa śledcza przeprowadziła oględziny, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Eksperci nie stwierdzili typowych śladów włamania - okna i drzwi nie były uszkodzone. Te informacje zawężały krąg osób podejrzewanych o udział we włamaniu.

Kryminalni z Nowego Miasta i z KMP w Poznaniu zaczęli badać każdy szczegół. Ustalili osoby, z którymi poszkodowany mężczyzna utrzymywał kontakty. Niektóre z tych osób bywały w mieszkaniu okradzionego. Policjanci wpadli w ten sposób na trop pewnej kobiety: okazało się, że zamieszani w tę sprawę są też jej koleżanka i pewien mężczyzna. Cała trójka została zatrzymana i przedstawiono im zarzut współudziału we włamaniu, za co grozi im kara do 10 lat więzienia.

W sprawę zaangażowała się Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto. Na wniosek policji i prokuratury wspólnik dwóch kobiet został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Poznaniu / mj)
 

Powrót na górę strony