Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ – Zlikwidowana grupa przestępcza z Konina

Data publikacji 29.06.2012

Lidera i pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej z Konina zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zarzuca się im handel amfetaminą, marihuaną i kokainą na dużą skalę. Grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz Zarządu Operacji Specjalnych CBŚ KGP i SPAP KWP Poznań zatrzymali w Koninie lidera i pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Przez ostatnie cztery lata podejrzani sprzedali 70 kg amfetaminy, 20 kg marihuany, 1 kg kokainy. Handlarze mieli duże dochody z prowadzenia tego narkobiznesu.

Na wniosek policji i prokuratury wszyscy podejrzani zostali aresztowani przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostatnia realizacja policjantów CBŚ była kontynuacją wcześniejszych spraw, którymi się zajęli. W kwietniu tego roku w Koninie i Kłodawie zatrzymano mężczyzn podejrzanych o przemyt narkotyków, handel narkotykami oraz tytoniem bez akcyzy.

Materiały dowodowe policjanci z CBŚ przedłożyli w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wlkp, która wszczęła śledztwo. W czasie tego postępowania łącznie dotychczas zatrzymano 43 osoby podejrzane, zabezpieczono 9 kg narkotyków i 1 tonę tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zlikwidowanej grupie przestępczej zarzuca się, że od 2000 roku przemyciła i wprowadziła do obrotu pół miliona tabletek ekstazy, prawie pół tony marihuany, ćwierć tony amfetaminy.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony