Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci miały podróżować niesprawnym autobusem

Data publikacji 30.06.2012

Policjanci z powiatu lwóweckiego skontrolowali autobus prywatnego przewoźnika, którym miały podróżować dzieci. Kontrola wykazała usterki techniczne. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny i nie dopuścili pojazdu do ruchu. Każdy rodzic czy opiekun może poprosić policjantów o skontrolowanie stanu technicznego pojazdu, którym dzieci wybierają się na wakacyjny wypoczynek.

29 czerwca 2012 roku po godz. 13.30 policjanci z gryfowskiego komisariatu, na prośbę rodziców sprawdzili stan techniczny autobusu prywatnego przewoźnika, którym dzieci miały udać się na wczasy. Młodzież miała jechać tym pojazdem na Mazury. W trakcie kontroli funkcjonariusze wykazali, że w autokarze występują usterki techniczne. Dyskwalifikowały one pojazd jako nadający się do udziału w ruchu drogowym. Kierujący stracił dowód rejestracyjny. Właściciel autobusu zobowiązał się do przysłania drugiego, sprawnego pojazdu.

Aby zapobiec podobnym zdarzeniom i nie dopuścić do narażenia zdrowia lub życia dzieci, policjanci przypominają rodzicom i opiekunom, że przed wyjazdem, funkcjonariusze z drogówki mogą skontrolować trzeźwość kierowcy, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdu. Wystarczy z wyprzedzeniem poinformować najbliższą jednostkę Policji o zaplanowanych wyjazdach.

(KWP we Wrocałwiu/ pt)
 

Powrót na górę strony