Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ – Lala z Wrześni zatrzymany

Data publikacji 02.07.2012

Czternastu członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali w Wielkopolsce policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Wśród zatrzymanych znalazł się Rafał W. ps. Lala, który kierował działalnością tej grupy. Za handel narkotykami, kradzieże aut, wyłudzenia pieniędzy, udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Kilka dni temu na terenie Słupcy oraz kilku innych miejscowości policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspierani przez grupę realizacyjną z Komndy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz wydział operacyjny z Komendy Wojewódzkiej przeprowadzili akcję zatrzymania kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej we wschodniej Wielkopolsce. Czternaście osób trafiło do policyjnego aresztu. Zatrzymano między innymi osoby zamieszane w przestępstwa narkotykowe i mężczyznę zajmującego się przebijaniem numerów identyfikacyjnych w kradzionych samochodach.

W Słupcy zespół realizacyjny namierzył i zatrzymał w jednym z mieszkań Rafała W. ps. Lala. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się. Często zmieniał mieszkania. Przebywał w różnych miejscach w Wielkopolsce i na terenie województwa Kujawsko Pomorskiego. Rafał W. uznawany jest za lidera rozbitej grupy przestępczej. Zarzuca się mu kierowanie działalnością tej grupy, handel narkotykami, kradzieże samochodów na tak zwany układ, wyłudzanie odszkodowań z ubezpieczeń, demontaż kradzionych samochodów.

Podczas akcji prowadzonej przez oficerów CBŚ równocześnie w różnych miejscach znaleziono części od kradzionych samochodów vw golf, opel i bmw. W Kościerzynie policjanci znaleźli luksusowe bmw X5 kradzione w Niemczech.

Pierwsza realizacja w tej sprawie była przeprowadzona w kwietniu tego roku. Zatrzymano wówczas osoby zamieszane w handel bronią, narkotykami, wprowadzanie od obrotu fałszach banknotów euro.Funkcjonariusze CBŚ współpracują w tej sprawie z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu. Dostarczane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły dotychczas zatrzymać łącznie 38 osób, z których 18 trafiło do aresztu.

(KWP w Poznaniu / mw)

 

Powrót na górę strony