Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W maju odpalił flary, wczoraj usłyszał zarzuty

Data publikacji 04.07.2012

Kryminalni z komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali podejrzanego o naruszenie przepisów o imprezach masowych. 18-latek odpalił flary podczas dwóch meczów bydgoskiego Zawiszy, a zakrywając twarz myślał, że uniknie kary. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Czasami bywa, że mimo incydentów, do których dochodzi podczas meczów piłkarskich, policjanci w trakcie imprezy nie zatrzymują ich sprawców. Jednak takie osoby nie mogą czuć się bezkarnie. Stadiony przygotowane do organizacji imprez masowych wyposażone są w monitoring, dzięki któremu, prędzej czy później, sprawcy ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny. Tak było i tym razem. Analityczna i czasochłonna praca kryminalnych nad zapisem wideo pozwoliła na ustalenie 18-latka z Bydgoszczy. Mężczyzna, w maju podczas meczów Zawiszy Bydgoszcz z Arką Gdynia i Pogonią Szczecin, odpalił flary, zakrywając odzieżą twarz przed rozpoznaniem. Wczoraj (3.07.) tuż przed 7:00 policjanci zapukali do jednego z mieszkań przy ulicy Dworcowej. Nastolatek został zatrzymany i doprowadzony do komendy miejskiej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzuty naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprezy masowej. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. Teraz młody bydgoszczanin za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / mg)
 

Powrót na górę strony