Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpis na forum przyczyną alarmu

Data publikacji 05.07.2012

Wpis na forum internetowym, w którym internauta groził podłożeniem ładunku wybuchowego w Urzędzie Miasta w Kostrzynie n/O tj. w bezpośrednim sąsiedztwie drogi dojazdowej do przejścia granicznego, stał się przyczyną alarmu. Dzisiaj rano domniemany autor gróźb zatrzymany został przez Policję.

W nocy ze środy na czwartek, na forum internetowym jednej z lokalnych gazet zamieszczony został wpis, który wzbudził niepokój czytelników. Autor postu informował, że dzisiaj, tj.05 lipca r. podłożony zostanie ładunek wybuchowy w budynku Urzędu Miasta w Kostrzynie n/O. Podłożenie niebezpiecznego materiału miało nastąpić o godzinie 10. Informacja o treści wpisu przekazana została Policji. Z uwagi na kierowane groźby policjanci przeprowadzili przewidziane w takich przypadkach działania. W porozumieniu z Burmistrzem Kostrzyna podjęto decyzje o ewakuacji około 80 osób pracujących w Urzędzie. Po konsultacji ze Strażą Graniczną, na około godzinę stworzona została strefa bezpieczeństwa i wstrzymano ruch pojazdów na drodze dojazdowej do przejścia granicznego. W tym czasie policyjni pirotechnicy sprawdzili pomieszczenia i otoczenie budynku.

W wyniku tych działań nie odnaleziono żadnego ładunku wybuchowego, ani innego niebezpiecznego przedmiotu lub pakunku. Jeszcze przed 9. gorzowscy policjanci w jednym z mieszkań zatrzymali 44-letniego Dariusza G. – mieszkańca Kostrzyna, podejrzewanego o zamieszczenie wpisu na forum. Okoliczność ta zostanie w najbliższym czasie sprawdzona. Policjanci ustalają również jaki był cel działania osoby, która umieściła groźby na forum internetowym.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony