Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 06.07.2012

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej zatrzymali czterech mieszkańców powiatu włoszczowskiego w wieku od 33 do 58 lat, podejrzanych o posiadanie broni i amunicji oraz urządzeń do kłusownictwa. Sprawcom może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu włoszczowscy policjanci przyglądali się działalności czterech mieszkańców powiatu. Stróże prawa podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać nielegalną broń oraz urządzenia służące do kłusownictwa. Wczoraj wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej weszli na teren kilku posesji należących do mężczyzn.

Jak się okazało, przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i budynków gospodarczych ujawniono i zabezpieczono nielegalną broń w postaci strzelby i karabinka sportowego KBKS, pistolet gazowy, elementy broni, tj. lufy od strzelby, zamki kurkowe, kilkadziesiąt sztuk amunicji myśliwskiej, „wnyki” i inne urządzenia służące do kłusownictwa oraz około 2 kg mięsa - prawdopodobnie sarny i zająca.

Właściciele posesji zostali zatrzymani. Okazali się nimi czterej mieszkańcy powiatu włoszczowskiego w wieku 33, 51, 55 i 58 lat. Wczoraj Prokurator Rejonowy we Włoszczowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego wobec wszystkich podejrzanych osób. Każdemu ze sprawców grozić może do 8 lat spędzonych w więzieniu.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony