Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalił konubinę - został zatrzymany

Data publikacji 06.07.2012

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie swojej konkubiny. Podczas libacji alkoholowej oblał on swoją współbiesiadniczkę denaturatem i podpalił. Kobieta w stanie ciężkim trafiła do siemianowickiej oparzeniówki. 34-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do feralnego zdarzenia doszło w środę po 3.00. O zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez lekarza pogotowia, który zabierał ciężko ranną kobietę do szpitala. Śledczy ustalili, że mężczyzna pił alkohol ze swoją 33-letnią konkubiną. W trakcie libacji pokłócili się i mężczyzna oblał ją denaturatem a następnie podpalił. Najprawdopodobniej wcześniej oboje ten specyfik pili. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kobieta, która została zabrana przez pogotowie, również była nietrzeźwa.

Po krótkim czasie od ustalenia wstępnych okoliczności powstania obrażeń kobiety, policjanci zatrzymali jej 34-letniego konkubenta. Wczoraj zebrano również obciążające go zaznania. Podpalacz został doprowadzony do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony