Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania dolnośląskich policjantów w związku z powodzią

Data publikacji 09.07.2012

Policjanci z powiatu złotoryjskiego w ciągu ostatnich dni nieśli pomoc mieszkańcom pokrzywdzonym przez żywioł. Funkcjonariusze informowali o zagrożeniach, pomagali przy budowaniu zapór z worków napełnionych piaskiem, dowozili materiał radiowozami, pomagali przy ewakuacji oraz patrolowali rejony opuszczonych gospodarstw. Ich zaangażowanie docenił starosta powiatu.

Ostatnie dni dla złotoryjskich policjantów to walka z żywiołem. Wylane rzeki zalały Wojcieszów i Świerzawę oraz okoliczne miejscowości. Funkcjonariusze służyli pomocą poszkodowanym. Przez cały okres powodzi policyjne radiowozy patrolowały miejscowości w dolinie Kaczawy, a funkcjonariusze informowali mieszkańców o zagrożeniu. Pozwoliło im to odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. W zalanych miejscowościach policjanci służb prewencyjnych realizowali wzmożone patrole, zapobiegając ewentualnym kradzieżom pozostawionego w gospodarstwach dobytku.

W Nowym Kościele funkcjonariusze aktywnie włączyli się do działań, pomagając mieszkańcom w budowaniu zapór z worków z piaskiem. W związku z problemami transportowymi worki dowożone były przez policyjne radiowozy. W jednym z zalanych domów uwięziona starsza kobieta została wyniesiona przez policjantów i przekazana rodzinie.

Na sesji rady powiatu funkcjonariusze otrzymali specjalne podziękowania od starosty powiatu złotoryjskiego za zaangażowanie w akcję ratunkową.

Również na terenie powiatu lubańskiego policjanci prowadzili działania w związku z żywiołem, który dotknął szczególnie mieszkańców Olszyny. Funkcjonariusze przez cały czas patrolowali miasto w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zabezpieczenia mienia. Ponadto policjanci udrażniali drogi dla pojazdów innych służb ratunkowych oraz aut dowożących piasek i żwir.

Gwałtowne opady deszczu przeszły też w ciągu ostatnich kilku dni przez Jelenią Górę i niektóre miejscowości tego powiatu. Policjanci w miejscach dotkniętych powodzią kierowali ruch na wyznaczone objazdy. Dotyczyło to także zerwanego mostu na ul. Wrocławskiej w Jeleniej Górze na drodze krajowej nr 3. Funkcjonariusze pilnowali dobytku ewakuowanych mieszkańców kilkunastu, zalanych posesji, pomagali też w usuwaniu szkód wyrządzonych przez żywioł.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony