Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał do ludzi z broni pneumatycznej

Data publikacji 10.07.2012

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali wczoraj 22-letniego mężczyznę, który dwa tygodnie wcześniej, prawdopodobnie dla zabawy, strzelał do grupy młodzieży z broni pneumatycznej, raniąc przy tym 15-letnią dziewczynę. Za swój czyn sprawca odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Od 24 czerwca 2012 roku specjalna grupa funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie pracowała nad sprawą postrzelenia 15-latki. Do incydentu tego doszło późnym wieczorem po godzinie 20.00, kiedy do grupy młodzieży wracającej do domu jedną z dzierżoniowskich ulic podjechał samochód. Pasażer tego samochodu wychylił się przez okno i oddał kilka strzałów w ich kierunku. Idąca chodnikiem 15-letnia dziewczyna została trafiona, doznając rany postrzałowej.

Od momentu otrzymania zgłoszenia o tym zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwanie jego sprawcy. Wykrycie strzelającego do ludzi utrudniał fakt, że młodzież nie zapamiętała żadnych szczegółów dotyczących ani auta, ani sprawcy. Dodatkowo w tym miejscu brak jest monitoringu miejskiego. Policjanci sprawdzali każdy sygnał dotyczący tej sprawy. Przełom nastąpił 9 lipca, kiedy funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 22-letni mieszkaniec Dzierżoniowa. Młody mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. W wyjaśnieniach nie potrafił sensownie wytłumaczyć swojego zachowania, broniąc się upojeniem alkoholowym.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

Za narażenia młodej dziewczyny na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia odpowie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)
 

Powrót na górę strony