Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu za sutenerstwo

Data publikacji 12.07.2012

Policjanci wydziału kryminalnego nowodworskiej policji wraz z funkcjonariuszami posterunku w Pomiechówku zatrzymali 41-letniego Wiesława W., który jest podejrzany o pozbawienie wolności innej osoby, zmuszanie do prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści majątkowych. Mężczyzna prawdopodobnie prowadził pod „przykrywką” hotelu dom publiczny. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Od dłuższego czasu do komendy policji dochodziły sygnały, że w jednym z hoteli na terenie gm. Pomiechówek uprawiana jest prostytucja. Nowodworscy kryminalni oraz policjanci z miejscowego posterunku wyjaśniając sprawę uzyskali informację, że w hotelu prawdopodobnie przetrzymywane są kobiety i zmuszane przez właściciela do prostytucji. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, aby to sprawdzić. Właściciel hotelu był zdziwiony wizytą mundurowych i twierdził, że nie przetrzymuje żadnych osób wbrew ich woli. Jak się jednak okazało w trakcie czynności, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli roztrzęsione i zalęknione kobiety.

Po wstępnych ustaleniach oraz rozmowie z kobietami, Wiesław W. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi do wyjaśnienia całej sprawy. 41-latek usłyszał 4 zarzuty: jeden związany z przestępstwem przeciwko wolności człowieka oraz trzy przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Sprawa trafiła do prokuratury, a wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony