Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji na Agrykoli

Koncerty zespołów rockowych, mecz piłki nożnej Policja – Żandarmeria Watykańska, pokaz Mistrza Świata w trikach piłkarskich, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu pirotechnicznego oraz sprzętu specjalistycznego CBŚ i BOA, liczne konkursy i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla tych wszystkich, którzy wciąż bawią się na festynie rodzinnym na Agrykoli z okazji Święta Policji.

W niedzielę, 22 lipca o godzinie 13.00 na terenach zielonych Stadionu Agrykola przy ulicy Myśliwieckiej 9 w Warszawie, wystartował piknik rodzinny z okazji Święta Policji. Wszyscy, którzy zaangażowali się w jego organizację, przygotowali dla odwiedzających specjalny program z szeregiem atrakcji oraz gier i zabaw nie tylko dla najmłodszych.

Na imprezie nie mogło zabraknąć Szefa polskich policjantów Pana Komendanta nadinsp. Marka Działoszyńskego, który uroczyście otworzył festyn. Wspólną zabawę ze służbami mundurowymi i przedstawicielami wielu firm, instytucji i organizacji rozpoczęła orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zaprezentowała pokaz musztry paradnej.

Każdy uczestnik festynu miał niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez polskich policjantów w tym m.in.: sprzęt Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, sprzęt pirotechniczny Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji, Komisariatu Rzecznego Policji czy Wydziału Ruchu Drogowego. Niewątpliwą atrakcją była również wystawa policyjnych motocykli –niektórym udało się wsiąść na stalowego rumaka i uwiecznić tę niepowtarzalną chwilę. Miłośnicy zwierząt mogli obejrzeć specjalny pokaz przygotowany przez patrol konny oraz podziwiać umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych. Stołeczna Grupa Interwencyjna WOPR z kolei zaprezentowała i przeszkoliła wszystkich chętnych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, a specjaliści z Centrum Nauki Kopernik bez wątpienia w interesujący sposób przekazali zainteresowanym ciekawostki naukowe. Ponadto uczestnicy imprezy mogli również obejrzeć pokazy: Rycerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, policyjnej i wojskowej, sztuk walki, drużyny futbolu amerykańskiego. Chętni mogli także wziąć udział w zawodach na ergonometriach wioślarskich, w licznych konkursach prewencyjnych i zabawach dla tych dużych i małych, czy wsiąść do symulatora samochodowego. Atrakcje dla biorących udział w festynie przygotowało m.in. Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Wszędzie tam, gdzie można przyczynić się do pojawienia uśmiechu radości, szczególnie na twarzach dzieci, pojawiają się również członkowie IPA. Więc i tym razem, po raz kolejny, koleżanki i koledzy z IPA - Region CBŚ IPA Stołeczna Grupa Wojewódzka (IPA-największe stowarzyszenie na świecie z ilością 322098 członków zrzeszonych w 60 krajach, będące także stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie) byli obecni na festynie.

Podczas pikniku każdy z jego uczestników mógł wspomóc Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach przekazując na jej rzecz nawet drobną pomoc finansową.

Jednym z punktów pikniku podczas, którego funkcjonariusze zaprezentowali swoje umiejętności sportowe, był niecodzienny mecz piłki nożnej „Policja – Żandarmeria Watykańska”. Mimo zaciętej rywalizacji i wielkich piłkarskich emocji, zawodnicy obu drużyn przez cały mecz pamiętali o przestrzegani zasad fair play.

Zanim jeszcze wszyscy stali się świadkami zaciętej rywalizacji pomiędzy zawodnikami dwóch drużyn, Orkiestra Reprezentacyjna KSP odegrała dwa hymny – polski i watykański.

Przez 45 minut można było obserwować zaciętą rywalizację zawodników polskiej Policji i Żandarmerii Watykańskiej. Szybkie podania, sprytne uniki i precyzyjne wślizgi – w ten sposób piłkarze obu drużyn zapewniali widzom moc wrażeń. W pierwszej połowie meczu, piłkarzom sędziował Włoch – Luca Zanette.

Na murawie, zarówno przedstawiciele Policji, jak i Żandarmerii Watykańskiej, dawali z siebie wszystko. Akcja przenosiła się to pod jedną, to pod druga bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny polskiej Policji. Drużyna watykańska zdawała się być zawiedziona, ale na twarzach piłkarzy wymalowała się jeszcze większa wola walki.

W czasie przerwy, uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć pokaz tresury psów policyjnych zorganizowany przez Zakład Kynologii Policyjnej.

Druga połowa meczu, podczas której sędziował Michał Listkiewicz, była jeszcze bardziej emocjonująca. Do ostatniego gwizdka zawodnicy drużyny Żandarmerii Watykańskiej robili wszystko, aby dogonić przeciwników. Polska Policja okazała się jednak niedościgniona. Nasi stróże prawa dosłownie położyli przeciwników na łopatki. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 Zwycięstwo policjantów jak najbardziej zasłużone.

Po zakończeniu meczu nastąpiło wręczenie statuetek i nagród obu drużynom.

Wcześniej natomiast, bo już po 13.00 w innych zmaganiach piłkarskich wzięli udział „Przyjaciele Policji” – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, którzy zmierzyli się z polskimi artystami. Ten mecz zakończył się remisem 1:1, a najlepszym podsumowaniem rozgrywki niech będzie stwierdzenie, że zwyciężyły obie drużyny.

Oprócz samych meczy miłośnicy piłki nożnej mogli również obejrzeć pokaz Krzysztofa Golonki – mistrza świata w trikach piłkarskich. Przez cały czas trwania festynu, na estradzie głównej odbywały się występy artystyczne zespołów muzycznych i grup tanecznych.

To tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na wszystkich tych, którzy odwiedzili warszawską Agrykolę. Z pewnością każdy znalazł podczas tegorocznych obchodów Święta Policji coś dla siebie. Do zobaczenia za rok!

mw, pt

Powrót na górę strony