Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna uprawa konopi

Data publikacji 24.07.2012

Wrocławscy policjanci zlikwidowali w jednym z mieszkań nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono kilkadziesiąt krzewów oraz gotową już marihuanę. Zatrzymano w tej sprawie mężczyznę, który wynajął we Wrocławiu mieszkanie w celu uprawy w nim konopi. To już druga zlikwidowana w ostatnich dniach nielegalna uprawa, prowadzona w lokalu mieszkalnym na terenie miasta.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z wrocławskiej komendy miejskiej ustalili, że w jednym z mieszkań, prawdopodobnie uprawiane są konopie indyjskie. Po wejściu do lokalu, podczas rozmowy z osobą przebywającą w środku, policjanci wyczuli wyraźną, charakterystyczną woń marihuany. Podejrzenia okazały się słuszne. Podczas sprawdzenia mieszkania funkcjonariusze znaleźli w jednym z pokoi dwa namioty i szafę, wyposażone w specjalne urządzenia, m.in. lampy, filtry, wentylatory, ułatwiające uprawę tego typu roślin.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 35 krzewów konopi na różnym etapie wzrostu oraz gotową już marihuanę, z której można było by uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych. Ponadto zabezpieczono wagę elektroniczną, służącą do porcjowania środków odurzających. Mężczyzna (41-letni mieszkaniec Warszawy), który wynajmował to mieszkanie w celu prowadzenia uprawy, usłyszał już zarzut posiadania narkotyków i nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Trafił do plicyjnego aresztu.

To już druga w ostatnich dniach nielegalna uprawa konopi, zlikwidowana we Wrocławiu, która prowadzona była w budynku mieszkalnym. W połowie lipca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli na wrocławskim Śródmieściu 23 krzewy i przechwycili marihuanę, z której można było uzyskać ponad 2,5 tys. porcji tego narkotyku. Uprawa prowadzona była na strychu budynku mieszkalnego. Zatrzymano wówczas 21 – letniego mężczyznę.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast uprawa konopi zagrożona jest karą do 3lat , a gdy z uprawy można uzyskać znaczną ilość środków odurzających – nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / łb)
 

Powrót na górę strony