Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla pseudokibiców

Data publikacji 31.07.2012

Policjanci z Chorzowa i Katowic zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy podczas meczu sparingowego na stadionie GKS Katowice pobili dwóch działaczy tego klubu. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1000 złotych.

Do zdarzenia doszło 28.07.2012 podczas meczu sparingowego między drużynami GKS Katowice a Koroną Kielce, na stadionie przy ulicy Bukowej. Kilkuosobowa grupa pseudokibiców na trybunie głównej przy jednym z przejść zaatakowała dwóch działaczy katowickiego klubu piłkarskiego. Pierwszego ze sprawców policjanci z Katowic zatrzymali jeszcze tego samego dnia. Drugi został zatrzymany nazajutrz przez kryminalnych z chorzowskiej komendy. Zatrzymanymi okazali się dwaj katowiczanie, w wieku 21 i 26 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnymi dozorem. Ponadto każdy z nich będzie musiał zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 1000 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

To nie koniec sprawy. Policjanci z Wydziału Kryminalnego z KMP w Chorzowie ustalają nazwiska pozostałych uczestników pobicia. Planowane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / łb)
 

Powrót na górę strony