Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali nielegalne plantacje

Data publikacji 03.08.2012

Funkcjonariusze zlikwidowali trzy uprawy konopi indyjskich. Kryminalni z hrubieszowskiej komendy zatrzymali 62-letniego mężczyznę z gminy Horodło, który wraz ze swoim 39-letnim synem uprawiał na posesji konopie. Obaj mężczyźni odpowiedzą przez sądem, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Dzierżoniowa zlikwidowali uprawę konopi i zabezpieczyli m.in. 22 krzaki tej rośliny, z której można by uzyskać ponad 5 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości około 150 tys. złotych. Z kolei świętokrzyscy policjanci zatrzymali 23-latka podejrzewanego o uprawianie konopi.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Hrubieszowie weszli na teren jednej z posesji w gm. Horodło. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że 62-letni właściciel może uprawiać konopie indyjskie. Ich podejrzenia okazały się trafne. W tunelu foliowym i za budynkami gospodarczymi policjanci ujawnili w sumie 24 sadzonki tej rośliny o wysokości od metra do 2,5 metra. Nielegalna uprawa została zlikwidowana i zabezpieczona.

Mężczyzna przyznał się do winy. Jak ustalili wstępnie mundurowi, 62-latek prowadził uprawę wspólnie ze swoim 39-letnim synem. Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / łb)
 

***

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zlikwidowali plantację marihuany. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 32-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego oraz 29-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich. Do zatrzymania doszło na terenie jednego z kompleksów leśnych w okolicach Dzierżoniowa. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili profesjonalną uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli 22 krzaki tej rośliny o wysokości sięgającej do 2 metrów. Mężczyźni zostali całkowicie zaskoczeni przez policjantów. Wpadli podczas podlewania roślin. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nich kilka porcji marihuany.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalają co zatrzymani zamierzali zrobić z taką ilością środków odurzających. Jak ustalili policyjni specjaliści, z zabezpieczonych roślin można było uzyskać 5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku o czarnorynkowej wartości około 150 tys. złotych.

O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz sąd.

Za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca zajmuje się handlem środkami odurzającymi - kara ta może wzrosnąć nawet do lat 10.
 

(KWP we Wrocławiu / łb)

***

Z kolei świętokrzyscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Włoszczowa, podejrzewanego o uprawianie konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 40 krzaków roślin oraz 620 gramów prawdopodobnie marihuany. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Włoszczowscy kryminalni od pewnego czasu przyglądali się działalności jednego z mieszkańców gminy. Policjanci podejrzewali, że 23-latek może uprawiać konopie indyjskie. Wczoraj po południu weszli na teren jego posesji. Podczas przeszukania ujawnili doniczki z nielegalnymi roślinami. Część z nich znajdowała się w szklarni. Inne rosły za stodołą. Jak się okazało, sprawca wykorzystywał także szafę „tekstylną”, która była wyposażona w specjalne oprzyrządowanie służące do uprawy. Policjanci zabezpieczyli łącznie 40 krzaków nielegalnej konopi oraz 620 gramów zielonego suszu, prawdopodobnie marihuany. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Konsekwencją jego czynu może być kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mj)
 

  • KWP Lublin

  • KWP Wrocław

  • KWP Kielce

Film Policjanci zlikwidowali nielegalne plantacje

Opis filmu: marihuana

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali nielegalne plantacje (format flv - rozmiar 1.97 MB)

Powrót na górę strony