Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina pod pniem drzewa

Data publikacji 03.08.2012

Kryminalni z Prudnika wspólnie z policjantami z KWP w Opolu zatrzymali mężczyznę, który na terenach leśnych przechowywał amfetaminę. 21-letni Arkadiusz B. odpowiadać będzie przed sądem za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na początku lipca funkcjonariusze zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie powiatu prudnickiego w jednym z kompleksów leśnych mogą być przechowywane narkotyki.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Prudniku i Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu w okolicach jednego z kompleksów leśnych zauważyli kręcącego się młodego człowieka. Mężczyzna trzymając w ręce nieznany przedmiot wszedł do lasu. Tam odsunął stary pień drzewa i spod leśnej ściółki wyjął kolejny zawinięty w folię przedmiot.

Ponieważ istniało podejrzenie, że w worku tym mogą znajdować się narkotyki, kryminalni podjęli decyzję o zatrzymaniu. Kiedy mężczyzna zauważył policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Był agresywny, szarpał się i używał wulgaryzmów wobec funkcjonariuszy. Policjanci przewieźli go do komendy.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli trzy foliowe worki z zawartością białego proszku oraz wagę elektroniczną. Po przebadaniu proszku okazało się, że to amfetamina (380 gramów).

Zatrzymany 21-letni Arkadiusz B. jest mieszkańcem województwa śląskiego. Teraz odpowiadać będzie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mj)
 

Powrót na górę strony