Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadów na placówki bankowe w rękach policjantów

Data publikacji 10.08.2012

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców napadów na placówki bankowe. Do policyjnego aresztu trafili wkrótce po popełnieniu przestępstwa. Obu mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego napadu doszło 8 sierpnia br. po południu. Do punktu opłat wszedł mężczyzna z reklamówką w ręku. Nie wzbudzając podejrzeń podszedł do kasy. W pewnym momencie zażądał od pracownika wydania pieniędzy i wyjął z reklamówki pistolet, z którego oddał strzał terroryzując obsługę. Zabrał z kasy banknoty i uciekł.

Widok uciekającego mężczyzny zaniepokoił przechodnia, który natychmiast zaalarmował Policję. Policjanci już wkrótce po zgłoszeniu namierzyli pojazd, którym poruszał się rabuś. W czasie zasadzki zatrzymano sprawcę napadu, który niczego się nie spodziewał. Zrabowane pieniądze zostały odzyskane.

Zatrzymany 25-latek usłyszał zarzut rozboju, sporządzono wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Krakowie, którzy prowadzą tą sprawę sprawdzają czy 25-latek mógł dokonać także innych napadów.

Nie był to jedyny zatrzymany w tym tygodniu „amator” napadów na placówki bankowe.

Wczoraj (9 sierpnia) na gorącym uczynku zatrzymano sprawcę napadu na bank w centrum Tarnowa. Mężczyzna wpadł prosto w ręce konwojentów, którzy pojawili się w banku, aby odebrać pieniądze. Chwilę później był już w rękach policjantów, którzy patrolując teren miasta zauważyli, że coś się dzieje i weszli do banku, by sprawdzić sytuację (w banku został uruchomiony alarm oraz blokada drzwi).

Obydwóm sprawcom za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Sprawcy napadów w rękach policjantów

Opis filmu: napady na banki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawcy napadów w rękach policjantów (format flv - rozmiar 1.5 MB)

Powrót na górę strony