Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany za przemyt ludzi

Data publikacji 11.08.2012

Stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali obywatela Pakistanu, poszukiwanego listem gończym od sierpnia zeszłego roku. 43-letni mężczyzna jest podejrzany o udział w grupie zorganizowanej oraz wielokrotny przemyt ludzi przez granicę Polski z innymi państwami. Jeśli potwierdzą się ustalenia funkcjonariuszy, mężczyźnie grozić może kara pozbawienia wolności do 5 lat. Na razie trafił na trzy miesiące do aresztu.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna mógł brać udział w grupie zorganizowanej od 2006 roku. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymany najprawdopodobniej uczestniczył w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy Polski z innymi państwami przez obywateli byłego ZSRR, państw azjatyckich, Pakistanu, Indii, Malezji, Nepalu i Afganistanu.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga, mając takie informacje zdecydował o zastosowaniu wobec obywatela Pakistanu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Gdy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie przebywa pod podanym wcześniej adresem, Sąd wystawił za nim list gończy. 43-latek unikał kontaktu z organami ścigania prawie rok. Wczoraj wpadł w ręce policjantów z wydziału kryminalnego stołecznej komendy, a następnie bezzwłocznie trafił do aresztu śledczego.

 

Źródło:KSP/pb

Powrót na górę strony