Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic z Wałbrzycha ukarany

Data publikacji 13.08.2012

Za wtargnięcie na imprezę sportową, przebywanie w miejscu zamkniętym dla publiczności oraz za niewykonywanie poleceń służby porządkowej, 38-letniego mężczyznę ukarano karą grzywny oraz zakazem stadionowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 17:40 w Wałbrzychu przy ulicy Ratuszowej podczas meczu piłki nożnej rozgrywanego pomiędzy zespołami Górnik Wałbrzych i ŁKS Łódź.

Pracownicy ochrony ujęli nietrzeźwego mężczyznę, który przeskoczył ogrodzenie i wdarł się na teren stadionu, do sektora zamkniętego dla publiczności. 38-latek nie reagował na polecenia wydawane przez służby porządkowe. Mężczyznę przekazano Policji.
Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany w sprawie mieszkaniec Wałbrzycha był pijany - badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pseudokibic został umieszczony w policyjnym areszcie.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Wałbrzychu orzekł 2.000 zł grzywny oraz zakaz wstępu na mecze piłki nożnej z udziałem drużyny Górnika Wałbrzych na okres dwóch lat z jednoczesnym obowiązkiem stawiennictwa w jednostce Policji.

(KWP we Wrocławiu / jk )

Powrót na górę strony