Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł 100 tysięcy dolarów

Data publikacji 14.08.2012

Dwa miesiące w tymczasowym areszcie spędzi mężczyzna, który przywłaszczył 100 tysięcy dolarów z jednego ze śródmiejskich kantorów. Jerzy P. usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości, za co grozi mu 10 lat więzienia.

Pod koniec września ubiegłego roku policjanci ze Śródmieścia zostali powiadomieni, że z jednego z kantorów przy ul. Królewskiej zniknęło bez śladu 100 tysięcy dolarów. Kryminalni zaczęli pracować nad tą tajemniczą sprawą i ustalili, że to prawdopodobnie jeden z pracowników kantoru wziął pieniądze. Ich podejrzenia potwierdziły się, bo nagle mężczyzna zniknął.

Jak ustalili funkcjonariusze, Jerzy P. (45 l.) ukrywał się od tego czasu poza granicami kraju. W weekend próbował wrócić do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Tutaj podczas sprawdzania danych okazało się, że jest poszukiwany przez policjantów ze śródmiejskiej komendy. Pogranicznicy zatrzymali podejrzanego i przekazali funkcjonariuszom.

Mężczyzna w śródmiejskiej prokuraturze usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia znacznej wartości, za co grozi mu 10 lat więzienia. Sąd zadecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

(KSP / jk)

Film Ukradł 100 tysięcy dolarów

Opis filmu: przywłaszczenie mienia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ukradł 100 tysięcy dolarów (format flv - rozmiar 3.97 MB)

Powrót na górę strony