Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg za złodziejem samochodu

Data publikacji 14.08.2012

Funkcjonariusze z polkowickiej drogówki po pościgu zatrzymali 23-letniego mieszkańca woj. lubuskiego, który uciekał po krajowej 12. kradzionym volkswagenem passatem. Kierowca w trakcie pościgu nie reagował na żadne sygnały do zatrzymania, jednocześnie usiłował zepchnąć radiowóz z drogi. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany jako sprawca śmiertelnego potrącenia rowerzystki, który uciekł z miejsca wypadku.

13 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego polkowickiej komendy na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Buczyna zauważyli Volkswagena Passata, którego kierowca na widok policjantów zatrzymał się, a następnie chcąć najprawdopodobniej uniknąć kontroli, zawrócił. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. W trakcie pościgu kierowca kilkakrotnie usiłował zepchnąć radiowóz z drogi, który jechał z włączonymi sygnałami, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierowca nie reagował i w dalszym ciągu uciekał. Z dużą prędkością wjechał do miejscowości Strogoborzyce, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zabudowania gospodarcze. Wyskoczył z samochodu i podjął dalszą ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że samochód, którym poruszał się mężczyzna, został skradziony w nocy na terenie Lubina. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Jak się ponadto okazało, 23-latek był poszukiwany w związku ze śmiertelnym potrąceniem rowerzystki i ucieczkę z miejsca wypadku. Skradziony samochód został zwrócony właścicielowi, a zatrzymanego przekazano policjantom z Lubina. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony