Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po kradzieży u jubilera

Data publikacji 17.08.2012

Dzięki intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego w Siedlcach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostało zatrzymanych trzech młodych mężczyzn, którzy trzy tygodnie temu w zuchwały sposób ukradli wyroby jubilerskie o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w jednym ze sklepów jubilerskich w Siedlcach. Mężczyźni bardzo starannie przygotowali się do kradzieży. Każdy z nich miał przypisaną rolę podczas dokonywania przestępstwa. Jeden z nich udawał klienta, któremu ekspedientka pokazywała cenne wyroby, które następnie zostały przez pozostałych sprawców skradzione. Mężczyźni sprzedali łup u pasera w Poznaniu.

Sukcesywnie zbierane informacje o tym zdarzeniu doprowadziły kryminalnych na teren województwa wielkopolskiego. Tam zatrzymano trójkę mężczyzn typowanych do opisanej kradzieży. U jednego z nich funkcjonariusze dodatkowo znaleźli woreczek foliowy z marihuaną. Ponadto policjanci zabezpieczyli rzeczy wykorzystane przez sprawców podczas przestępstwa tj. telefony komórkowe, kominiarki maskujące ich twarze, pieniądze oraz pałki teleskopowe.

Analiza zebranych materiałów, a w szczególności praca operacyjna siedleckich policjantów, pozwoliła na wykrycie sprawców i przedstawienie im zarzutów. Trzej zatrzymani pochodzą z Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyznom w popełnieniu kradzieży pomógł także czwarty sprawca - 17-letni mieszkaniec Siedlec, już wcześniej zatrzymany w tej sprawie. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / jk)
 

Powrót na górę strony