Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć na polowaniu

Data publikacji 18.08.2012

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności śmiertelnego zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w pobliżu kompleksu leśnego w miejscowości Żelizna. Ze wstępnych okoliczności wynika, że podczas polowania 40-letni mężczyzna postrzelił z broni przebywającego z nim znajomego. W wyniku postrzału mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21.00 w pobliżu kompleksu leśnego w miejscowości Żelizna. Funkcjonariusze będący na miejscu wstępnie ustalili, iż tego dnia z 40-letnim myśliwym skontaktował się jego znajomy. Mężczyzna, kosząc łąkę w pobliżu wsi, zauważył stado dzików i prosił, aby myśliwy przyjechał na wskazane miejsce.

Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że w trakcie trwającego polowania 40-latek pozostał na skraju lasu, natomiast 27-latek poszedł wypłoszyć zwierzynę. W pewnym momencie myśliwy oddał strzał w kierunku lasu. Niestety śmiertelnie postrzelił będącego z nim 27-latka, którego - pomimo prowadzonej reanimacji - nie udało się uratować.

40-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim pozwoli wyjaśnić dokładnie przebieg całego zdarzenia.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony