Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana

Data publikacji 24.08.2012

Efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego nowosolskiej komendy jest zlikwidowanie nielegalnej plantacji marihuany, która prowadzona była w specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach gospodarczych. Policjanci zabezpieczyli ponad 380 krzewów konopi indyjskich.

W czwartek (23.08) policjanci z Wydziału Kryminalnego nowosolskiej komendy ujawnili w jednej z miejscowości gminy Kożuchów plantację marihuany. Zatrzymane zostały cztery osoby, w tym 22-letni właściciel posesji. Uprawa prowadzona była w specjalnie zaadaptowanej do tego celu stodole. Pomieszczenie, w którym znajdowało się 380 krzewów konopi indyjskiej, wyposażone zostało w kompletne instalacje niezbędne do szybkiego wzrostu roślin. Zlikwidowana plantacja umożliwiała wyprodukowanie kilku tysięcy porcji dealerskich narkotyku o wartości co najmniej 250 tys. złotych.

Sadzonki marihuany o wysokości 120-150 cm wraz z urządzeniami wspomagającymi uprawę zostały zabezpieczone. Sama instalacja elektryczna zmodyfikowana na potrzeby uprawy wyceniona została na około 20 tys. zł. Policjanci ustalili, że prąd wykorzystywany do zasilania plantacji pobierany był nielegalnie. Wstępna wycena miesięcznych strat z tego tytułu wynosi około 15 tys. zł.

Obecnie zatrzymani przebywają w nowosolskiej jednostce. Niebawem usłyszą zarzuty związane z prowadzeniem nielegalnej plantacji, a decyzję o ich dalszych losach podejmie Prokurator i Sąd.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)
 

Film Plantacja marihuany zlikwidowana

Opis filmu: plantacja konopi indyjskich, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Plantacja marihuany zlikwidowana (format flv - rozmiar 4.62 MB)

Powrót na górę strony