Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zabezpieczyło materiały pirotechniczne

Data publikacji 28.08.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili na terenie kraju akcję w wyniku której ujawnili i zabezpieczyli materiały wybuchowe oraz substancje potrzebne do ich produkcji. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, które już usłyszały zarzuty i grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego na terenie województw mazowieckiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i lubelskiego przeszukali w sumie 20 mieszkań oraz domów, w których mogły się znajdować substancje służące do produkcji środków pirotechnicznych jak i już gotowe środki pirotechniczne. W sumie, w wyniku tej realizacji policjanci zabezpieczyli linię produkcyjną do produkcji materiałów wybuchowych, 5 szt. samodziałowych urządzeń wybuchowych, ok. 1,2 kg samodziałowych materiałów wybuchowych, ok. 10 kg substancji chemicznych mogących służyć do wyrobu materiałów wybuchowych oraz na jednej z posesji plantację konopi indyjskich, ok. 500g gotowego suszu, substancje psychotropowe, broń i amunicję. Część z zabezpieczonych w wyniku tej realizacji substancji wybuchowych zostało już zneutralizowanych. W sumie funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 3 osoby, które usłyszały już zarzuty za produkcję materiałów wybuchowych oraz za przestępstwa narkotykowe.

Akcja ta była efektem stałego monitorowania stron internetowych, m.in. w poszukiwaniu informacji o transakcjach mogących stanowić potencjalne zagrożenie. Funkcjonariuszom CBŚ pomagali eksperci Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji oraz policjanci z biura kryminalnego walczący na co dzień z cyberprzestępczością. Trwają badania zatrzymanych przez policjantów przedmiotów i substancji. W zależności od wyników ekspertyz i wniosków z prowadzonego śledztwa może dojść do postawienia kolejnych zarzutów.

kj

Powrót na górę strony