Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli marihuanę

Data publikacji 24.08.2012

Blisko 1 800 g środków odurzających ujawnili i zabezpieczyli wczoraj policjanci z powiatów puławskiego, łukowskiego oraz janowskiego. Na jednej z posesji funkcjonariusze natrafili także na namiot i urządzenia służące do uprawy i suszenia konopi. Z kolej policjanci z Łukowa odnaleźli środki odurzające, które ukryte były w pryzmie porąbanego drzewa. Właściciele upraw i suszu odpowiadać będą w myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego weszli na jedną z posesji w gm. Puławy. Z informacji, jaką mieli policjanci wynikało, że na posesji przechowywane są środki odurzające. W pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze odnaleźli sadzonkę konopi indyjskich sięgającą około metra wysokości. Przeszukując inne pomieszczenia odnaleźli i zabezpieczyli susz roślinny koloru zielonego o łącznej wadze blisko 1 360 g. Jak się okazało była to marihuana. Policjanci zatrzymali właściciela suszu. 32-latek osadzony został w policyjnym areszcie.

Na kolejny susz marihuany natrafili policjanci z Janowa Lubelskiego w jednym z gospodarstw w gm. Chrzanów. 20-latek zajmował się hodowlą konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli około 335 g środków odurzających, a także sprzęt do hodowli i suszenia konopi m.in. namiot, wentylatory i lampy.

Z kolei policjanci z Łukowa przeszukując jedną z posesji odnaleźli marihuanę w pryzmie porąbanego drzewa. Właściciel suszu, 19-letni mieszkaniec gm. Łuków, gdy zobaczył, że policjanci natrafili na jego skrytkę próbował wyrwać pakunek i uciec. Chwilę później został zatrzymany, a marihuana zabezpieczona.

Właściciele upraw i suszu odpowiadać będą w myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)
 

Powrót na górę strony