Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Prędkość” w kujawsko-pomorskim

Data publikacji 25.08.2012

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wykonywanie manewru wyprzedzania, niestosowanie się do czerwonego sygnału świetlnego oraz kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu, to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego zauważalne jest coraz większe natężenie ruchu drogowego, spowodowane m.in. powrotami z miejsc letniego wypoczynku. Bywa, że zdarzenia drogowe, niosą za sobą ofiary śmiertelne. Pomimo licznych apeli, nadal ujawniana jest duża liczba nietrzeźwych.

Dbając o bezpieczeństwo ruchu drogowego, policjanci ruchu drogowego podejmują wszelkie możliwe działania, ograniczające popełnianie wykroczeń.

Od piątku na głównych ciągach komunikacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego, służbę pełnią policjanci wyposażeni w videorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości.

W niedzielę natomiast (26.08.2012r.) w godz. 6:00-22:00, policjanci będą prowadzić działania „PRĘDKOŚĆ” w ramach akcji ogólnowojewódzkiej.

(KWP w Bydgoszczy / pt)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.03 MB)

Powrót na górę strony