Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających

Data publikacji 30.08.2012

Policjanci z Ząbkowic zatrzymali 6 młodych osób, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczono marihuanę, z której można by uzyskać ponad 5420 porcji tego narkotyku oraz blisko 240 porcji amfetaminy.

29 sierpnia 2012 roku około godz. 11.00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali na terenie miasta czterech mężczyzn w wieku od 20 do 25 lat, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania doszło bezpośrednio po transakcji sprzedaży środków odurzających. W aucie, którym poruszali się podejrzani, funkcjonariusze ujawnili taką ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 220 porcji tego narkotyku. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego i trzech mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego trafiło do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z zatrzymanych dodatkowo funkcjonariusze ujawnili ponad 500 porcji marihuany.

W wyniku dalszych czynności w tej sprawie policjanci zabezpieczyli dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania, a także kolejne środki odurzające, tym razem w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 4700 porcji marihuany i blisko 240 porcji amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali w mieszkaniu, w którym znajdowały się te narkotyki dwie kolejne młode osoby. Tym razem byli to dwaj 18-latkowie.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także to, gdzie miały one dalej trafić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku znacznych ilości środków odurzających, kara ta może wynieść do lat 10. Takie samo zagrożenie karne przewidziane jest w przypadku handlu narkotykami.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Film Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających

Opis filmu: narkotyki, marihuana, amfetamina

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających (format flv - rozmiar 1.75 MB)

Powrót na górę strony