Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wymuszali haracze w zamian za ochronę, zostali zatrzymani

Data publikacji 30.08.2012

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mieszkańców Elbląga odpowiedzialnych za wymuszenia rozbójnicze oraz rozboje. Dynamiczna akcja Policji miała miejsce na jednej z ulic miasta w trakcie odbierania przez podejrzanych haraczy. Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Wczoraj sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu ich na trzy miesiące. Za szereg przestępstw, które popełnili grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Informację o tym, że na terenie Elbląga pojawiły się osoby wymuszające haracze od różnych osób w zamian za ochronę, funkcjonariusze uzyskali drogą operacyjną. Z zebranych przez CBŚ informacji wynikało, że sprawcy tych przestępstw w swoim działaniu byli brutalni. Osoby, które stały się ich ofiarami miały być zastraszane i bite.

Dzięki szybkim działaniom policjantów proceder ten został zatrzymany w zarodku. W miniony poniedziałek na jednej z ulic Elbląga około godziny 14.00 doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn. W związku z tym, że funkcjonariusze mieli informację, że sprawcy mogą mieć przy sobie niebezpieczne przedmioty, akcja przeprowadzona została dynamicznie i stanowczo. Na rękach obu mężczyzn zacisnęły się kajdanki w trakcie odbierania przez nich haraczu. Michał. B. oraz Kacper D., mieszkańcy Elbląga, zostali obezwładnieni i przewiezieni do wydziału CBŚ w Elblągu, gdzie zostali przesłuchani.

Prokurator Rejonowy w Elblągu wydał postanowienie o wszczęciu śledztwa i przedstawieniu im zarzutów. Obaj mężczyźni odpowiedzą za wymuszenia rozbójnicze oraz rozboje. Wczoraj na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania 22- i 23-latka na okres trzech miesięcy. Za szereg przestępstw, które popełnili grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak twierdzą funkcjonariusze, sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Olsztynie / mj)
 

Film Wymuszali haracze w zamian za ochronę, zostali zatrzymani

Opis filmu: CBŚ, haracze, wymuszenia rozbójnicze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wymuszali haracze w zamian za ochronę, zostali zatrzymani (format flv - rozmiar 1.67 MB)

Powrót na górę strony