Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

Data publikacji 04.09.2012

Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty za udział w zamieszkach podczas ubiegłotygodniowego meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Analiza zgromadzonego materiału umożliwiła policjantom zidentyfikowanie następnych pięciu chuliganów, którzy wdarli się na murawę stadionu. Zatrzymani szalikowcy przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze. Prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci systematycznie identyfikują i rozliczają pseudokibiców, którzy w minioną środę złamali prawo i wtargnęli na płytę stadionu Czarnych Jasło. By przerwać bijatykę pomiędzy szalikowcami, Policja wkroczyła na stadion i przywróciła porządek publiczny. Do incydentu doszło podczas przerwy w meczu z krośnieńskimi Karpatami.

Już następnego dnia policjanci powołani do wyjaśnienia udziału poszczególnych osób w tych zamieszkach zidentyfikowali pierwszych stadionowych chuliganów. Zostali oni zatrzymani i trafili do jasielskiej komendy. Wraz z upływem czasu funkcjonariusze na podstawie m.in. analiz zapisu kamer video ustalali nazwiska kolejnych mężczyzn, którzy uczestniczyli w burdzie na stadionie. Efektem tej pracy jest zatrzymanie następnych pięciu pseudokibiców w wieku od 21 do 25 lat.

W sumie policjanci zatrzymali już 11 osób, które brały udział w zamieszkach podczas meczu. Są nimi młodzi mężczyźni głównie z Krosna i Jasła. Wszyscy usłyszeli zarzut wdarcia się na murawę stadionu w czasie masowej imprezy sportowej. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstwa. Część z nich poddała się dobrowolnie karze ograniczenia wolności polegające na nieodpłatnej dozorowanej pracy na cele społeczne, pozostali karze grzywny. Ponadto przez dwa lata nie będą mogli uczestniczyć w imprezach masowych o charakterze sportowym na terenie całego kraju.

Policjanci nadal identyfikują kolejne osoby i przewidują kolejne zatrzymania.

(KWP w Rzeszowie / mj)
 

Opis filmu: pseudokibice

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.86 MB)

Powrót na górę strony